Düğün hikayesi, düğün gününüzün başından gecenin sonuna kadar yaptığınız neredeyse her şeyin kayıt altına alındığı bir belgeseldir. Yeni hayatınızın ilk gününün belgeselidir. İleride çocuklarınıza, arkadaşlarınıza hatta torunlarınıza bile izleteceğiniz en güzel düğün videosu sizin olsun! Sabah uyanmanızla başlayan kayıt süreci, gece otel odanıza kadar sizinle devam edecek, montaj ve düzenlemeden sonra elinizde 2 – 3 saatlik muhteşem bir düğün hikayesi filmi olacak.

Neden video klip çekimleri önemlidir?

Çünkü düğününüzden geriye kalan anıları sadece fotoğraflamanız yetmeyecek ve yıllar sonra dahi izlediğinizde aynı duygularla o geceyi yaşayabilmenize yardımcı olacak canlı kanlı bir düğün videosuna ihtiyaç duyacaksınız. Yaşadığınız her anı elbette tüm detaylarıyla hatırlıyor olacaksınız; fakat o gece her an her yerde olamadığınız için sizin bulunmadığınız karelerde neler olduğunu daha sonra keyifle izleyeceksiniz.

Üstelik düğüne gelememiş olan arkadaşlarınıza ya da yıllar sonra çocuklarınıza hatta torunlarınıza anlatacağınız düğün hikayenizi destekleyecek bir videonuz olacak. En güzel düğün videosu fikirlerinden de ilham alarak izlerken herkesin keyif alacağı; düğününüzün önemli olaylarını, duygusal anlarını ve komik dakikalarını içeren bir düğün videosu hazırlamalısınız.

Düğün klibi çekimleri açık ve kapalı alan konseptlerinde oluşturuluyor. Düğün gününün ya da öncesinde belirlenen bir günün sabahında başlayan çekimler farklı zaman aralıklarında devam ederek seçilen şarkı süresince oluşturuluyor. Çiftlerin en doğal hallerinin çekilip kurgulanarak hazırlandığı klip çalışmaları yıllarca saklanacak kalitede oluşturuluyor. Klip çekimi öncesi çiftlerle bir araya gelinerek günün planı yapılıyor. Gelin ve damadın yapması gerekenler anlatılırken bir nebze heyecanlarını giderecek tavsiyelerde bulunuluyor. Seçtikleri şarkıya uygun mekanlarda çekimler yapılıyor ve son olarak montaj aşamasından sonra gelin ve damada teslim ediliyor.

SELİN & ORKUN WEDDİNG VİDEO BY STUDİO SİYAH BEYAZ from Studio Siyah Beyaz on Vimeo.

Profesyonel Düğün Klibi Çekimi

Düğün klipleri fotoğraf çekimlerinden farklı olarak daha çok özen isteyen çalışmalardandır. Belirli bir şarkıya konsept uydurmak her zaman zordur. Fotoğrafçıların denenmemiş konseptlerle çalışması gerekir. Bazen bir koreografi bazen de açık alanda bir hikaye yaratmaları gerekebilir. Profesyonel düğün klibi çekimleri ile:

  • Video arşivinizi oluşturacaksınız.
  • Doğal anlarınızı ölümsüzleştireceksiniz.
  • Emeğinizin ve paranızın karşılığını alacaksınız.
  • Diğer düğünlerden farklı olacaksınız.

Kalitesiz Düğün Klibi Çekimi

Amatör düğün klipleri gününüzü zehir etmesin. İşini bilmeyen yönetmenler, konuyu anlatamayan konsept ve şarkılar, yanlış ışık kullanımı düğün kliplerinizin istenilen şekilde olmasına engel olacaktır. Çekim ekibinizi iyi seçmezseniz:

  • Amatör düğün kliplerine sahip olursunuz.
  • Diğer düğünlerden farkınız kalmaz.
  • Gereksiz bütçe ayırmış olursunuz.
  • Keyifli anlarınızı kaçırırsınız.