Çiftler evlilik yoluna adım attıklarında birçok düğün ritüeli beraberinde gelir. Yoğun bir tempoda koşturan, her detayla ilgilenen çiftlerin en sevdiği ve bir ömür hatırlayacak oldukları aşama şüphesiz fotoğraf çekimleridir. Fotoğraflar, mutlu anları ölümsüz kılan, her daim o anları çiftlere hatırlatan somut delillerdir. Peki, düğün fotoğrafı çekimi için dış mekân mı yapılmalı yoksa iç mekân mı? Bu kararı verirken hangi etkenler göz önünde tutulmalı?

Yeni nesil iç mekân fotoğrafları beğeni topluyor

Eskiden iç mekan denince akla direkt olarak stüdyo ortamında yapılan düz fon veya son derece yapay ve biraz da komik görünen manzaralar önünde yapılan fotoğraf çekimleri gelirdi. Düğün fotoğrafçılığında bir dönemi esir alan stüdyo fotoğraflar maalesef doğal olmadığı için modasını büyük oranda yitirdi. Elbette günümüzde iç mekan olarak geçen fakat stüdyo dışında olan çekimler var. Bunlar genellikle tarihi bir konak, villa olabiliyor. Çiftler için önemi olan yapılarda yapılan bu çekimler dört duvar arasında yapılan yeni nesil iç mekan fotoğraf çekimidir. Arka planda düz fon veya yapay manzara yerine gerçek bir ev, yalı, tarihi eseri fon seçen çiftler fotoğrafçının da marifetiyle oldukça güzel, modern iç mekan fotoğrafları elde ediyor. İç mekan konusunda o kadar da önyargılı olmayın ve dış mekana alternatif arıyorsanız mutlaka deneyin.

Dış mekan doğal fotoğrafların önünü açıyor

Düğün fotoğrafçılığını canlandıran, yeniden yön veren dış mekan düğün çekimleri, çiftlerin özenerek yer seçip gerçekleştirdiği ritüeldir. Fotoğrafçının şehrin en güzel noktasında tüm ekipmanlarıyla hazır bulunduğu dış mekan çekimi, gelin ve damat için eğlenceli olduğu kadar yorucudur da. Hava muhalefeti, fotoğraf çekiminin konsepti, uzun süren çekimler dezavantaj oluşturuyor. Elbette ortaya çıkan fotoğraflar tüm yorgunluğa inat son derece güzel, mutlu kareler olabiliyor. Deniz, tarihi eser, kültürel bir nokta, yeşil bir doğa gibi birçok mekan seçmek mümkündür. Dış mekanda en çok tercih edilen tema yeşil doğa ve uçsuz bucaksız çiçek tarlalarında yapılan çekimlerdir.

Hangisini yaptırmalıyım diye düşünüyor ve karar veremiyorsanız eğer artı – eksi listesi yaparak seçiminizi kolaylaştırabilirsiniz. Bütçe, hava – iklim gibi ana etkenleri göz önünde bulundurduğunuz takdirde çok daha kolay olacaktır karar vermek. Profesyonel bir görüş isterseniz eğer elbette iletişim sayfasından bize danışabilirsiniz.