Fotoğraf çekimi için fotoğrafçı veya çiftler belli bir konsept çerçevesinde hareket eder, poz verir. Fotoğrafların nasıl bir temada olacağını belirlemek için spontane hareket etmek yerine belli bir planla güne başlamak daha verimli ve güzel sonuçlar doğuracaktır. İşte sizler için hazırladığımız 5 düğün fotoğrafı konsepti;

Ailenizin düğün fotoğrafını yeniden canlandırma

Anneniz, babanız, müstakbel kayınvalideniz ve kayınpederinizin evlilik fotoğraflarını gördünüz mü? Eskimiş, solmuş, belki de solmuş sepya veya siyah beyaz renklerde çekilmiş fotoğraflarda eskimeyen şey yüzlerindeki mutluluk, gözlerindeki ışıltı. Yeni nesil gençler evlenirken anne ve babalarının düğün fotoğraflarını birebir canlandırarak düğün fotoğrafı çektiriyor. Hem nostaljik bir hava yakalıyor hem de ailenizi onore edebilirsiniz. Kim bilir belki de ailede yeni bir akım başlatırsınız?

Vintage fotoğraf temasıyla nostalji

Bir üst maddedeki önerimizle paralel bir diğer önerimiz vintage konsepti. Damadın başında fes, gelinin dantelli kısa duvağı, elde kırık beyaz dantelli eldivenler, ipek bir mendil, bir faytonda veya eski bir evin önünde çekilmiş fotoğraflarla oluşturabileceğiniz vintage bir düğün albümü sizi farklı kılabilir.

Lunaparkta çılgınlar gibi eğlenen gelin&damat

Lunapark büyük küçük herkesin çok sevdiği bir eğlence dünyasıdır. Düğün fotoğrafçılığında sıklıkla mekan olarak kullanılır. Çocuklar gibi eğleneceğiniz, yıllar sonra bile baktığınızda yüzünüzde kocaman bir gülümseme oluşturacak bir konsept arıyorsanız lunaparkı düşünmeye başlasanız iyi olur.

Sualtı, boks, futbol… Maceracı çift teması

Hobileriniz, sportif uğraşlarınız düğün zamanı gelip çattığında fotoğraf konseptiniz haline gelebilir. Boksla uğraşıyorsanız ringde, boks eldivenleriyle; dalışa ilgi duyan bir çiftseniz suyun derinliklerinde, çim sahada, kortlarda, bir motosikletin üstünde pekâlâ fotoğraf çektirebilirsiniz. Hobilerinizi düğününüzle harmanlamanız eğlenceli bir fotoğraf çekimine imza atmanızı sağlar.

Arkadaşlarınızla birlikte fotoğraf çektirin

Gelin ve damat olarak yeterli sayıda fotoğraf çektirdiyseniz ve biraz farklılık, biraz eğlence biraz da vefa arıyorsanız arkadaşlarınızı da çekime dahil edebilirsiniz. Eğlenceli fotoğrafların çıkacağı, muzipliğin ön planda olduğu, dostluğun ve sevginin her kareye yansıdığı şahane fotoğraflar olacağından emin olabilirsiniz.