Düğün fotoğrafları düğün sürecinin ve hatta çiftlerin ilişkilerinin en önemli detayıdır. Zira çekilen fotoğraflar kötü olduğu takdirde sonradan yapılacak bir şey olmaz. Düğüne dair mutlu anların gerçekten kaliteli ve ölümsüz kalmasını istiyorsanız detaylı bir şekilde düşünüp, çekim günü dikkat etmeniz gereken şeyleri listeleyebilirsiniz. Bizim açımızdan fotoğraf çekiminde dikkat etmeniz gereken 5 şey şöyledir;

Fotoğrafçınız ile tanışın

Fotoğrafçıyla tanışmanız size çekimlerde rahatlık sağlar. O gün zaten gergin ve stresli olacağınız için fotoğrafçıyla çekimden önce tanışıp, çay – kahve içip sohbet etmeniz hem çekime dair bilgilenmenizi hem de rahat olmanızın yolunu açar.

Zamanı iyi ayarlayın

Düğün fotoğrafları genellikle düğün günü yapıldığından ve o gün birçok iş olduğundan zaman yönetimi çok önemlidir. Kuaför randevunuza olabildiğince erken gitmeli, evden gelinlikle çıkma, kız alma konvoyu gibi geleneklerimizin olduğunu unutmayın ve güne çok erken başlayıp disiplinli hareket edin. Kuafördeki işiniz ne kadar erken biterse diğer ritüellere o kadar çok vaktiniz kalacağını, keyfinize göre çekim yapabileceğinizi unutmayın

Sonradan pişman olacağınız pozlardan kaçının

Düğünden birkaç ay sonra fotoğraflara bakarken “Böyle bir pozu nasıl vermişiz?” dememek için verdiğiniz pozlara dikkat edin. Birçok çift önceden vereceği pozları kararlaştırabiliyor. Siz de buna benzer bir çalışmayı müstakbel eşinizle veya fotoğrafçınızla birlikte belirleyerek çekim yapabilirsiniz.

Size eşlik etmesi için arkadaşlarınızdan yardım alın

Sağdıç ve Nedimeler düğünün kusursuz geçmesi için gelin ve damadın yoldaşları olur. Düğün sabahından düğünün bittiği ana kadar yanınızda olan arkadaşlarınız her detayla sizin için ilgilenir. Fotoğraf çekimlerinde ‘nasıl olsa poz vereceğiz, gerek yok’ diye düşünmeyin ve size yardımcı olacak arkadaşlarınızdan destek alın. Özellikle gelinlik kabarık ve ağır ise gelinin görüntüsünün bozulmaması için arkadaş yardımı şart.

Aksesuarlardan destek almayı unutmayın

Şemsiye, davetiye, oyuncak arabalar, yüzükler, şapkalar, balonlar gibi aksesuarlar dış mekan fotoğraf çekiminde sıklıkla kullanılıyor. Fotoğrafçının veya çiftin önerisiyle kullanılan aksesuarlar fotoğrafların daha romantik, masalsı, eğlenceli ve şık görünmesini sağlıyor. Aksesuarlara ek olarak scooter motor, bisiklet, fayton, vosvos otomobiller kullanılan diğer aksesuarlardır. Orijinal, yaratıcı ve size özel fotoğraflar için bu tip detaylar kullanmayı unutmayın.