Hayatınızı sevdiğiniz insanla birleştirirken her aşamayı kaydetmek, ölümsüzleştirmek en doğal hakkınız. Ancak çiftler için bu yoğun tempoda her şeyin en güzelini, en iyisi üstelik bütçeyi aşmayacak şekilde ayarlamak büyük stres kaynağıdır. İşin en tatlı kısımlarından biri olan fotoğraf çekiminiz için düğün gününüzde eliniz ayağınız dolaşmasın diye yapmanız gereken şey çok önceden fotoğrafçınızı belirlemeniz, son dakikaya bırakmamanızdır. Bir sürü fotoğrafçı olması, çok farklı konsept çekimlerin olması kafanızı karıştırmasın. Seçim yaparken birtakım kriterleri göz önünde bulundurduğunuz takdirde fotoğrafçı seçiminiz kolaylaşacaktır. İşte fotoğrafçınızı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken etkenler;

Düğün Fotoğrafçısı Seçerken Nelere Dikkat edilmelidir?

Karar vermeden önce fotoğrafçıları araştırın

Her fotoğrafçının referansı vardır. Karar vermeden önce portfolyo incelemesi yapabilir, fotoğrafçının vizyonunu görebilirsiniz. Farklı fotoğrafçı çalışmaları görmek karar vermenizi kolaylaştıracaktır.

Hizmet içeriğini mutlaka konuşun

Düğün fotoğrafı çekimi; mekanın yeri, mekan sayısı, video, albüm, fotoğraf düzenlemeleri, düğün klibi, hazırlık aşaması, baskı gibi hizmet içeriklerine sahiptir. Fotoğrafçınızı seçtiğinizde alacağınız hizmetleri ve bütçeyi konuşmanız sonradan kötü bir sürprizle karşılaşmanızı önler.

Bütçeyi belirleyin

Fotoğraf çekiminiz için fotoğrafçı araştırması yaparken fotoğrafçının sadece çalışmalarına bakmayın. Her bir fotoğrafçıdan çalışma için fiyat teklifi isteyin ve size en uygun fotoğrafçıyı seçin.

Çekilen tüm fotoğrafları inceleyin

Fotoğrafçının düğün sonunda size albüme seçtiği fotoğrafları göstermesini değil çektiği tüm fotoğrafları göstermesini isteyin. Albüm için bizzat fotoğraf seçiminde bulunun.

Fotoğrafçınızın sabırlı olduğundan emin olun

Düğün günü gelin ve damat için her ne kadar mutlu bir gün olsa da aynı zamanda streslidir. Sadece çift için değil aileleri için de duygusal anlamda telaşlı, stresli, gergin, hüzünlü ve mutlu bir gündür. Fotoğrafçı albüm fotoğrafları ve düğün anında fotoğraf çekerken sadece çiftlerle değil ailelerle de iletişim halinde olur. Fotoğrafçınızın bu strese ve tempoya karşı sabırlı olacağından emin olmanız her anlamda iyi neticeler verir.