Düğün fotoğrafçılığında yaygınlıkla gerçekleştirilen dış mekan çekimlerinde fotoğrafları güzel kılan detaylardan biri elbette mekandır. Çiftlerin ışıltısına hayat verecek olan mekanı seçerken fotoğrafçı ve çiftler birlikte karar vermelidir. Çekimler için yer belirlenemiyorsa yaşanılan şehirdeki potansiyel fotoğraf mekanları taranarak, beyin fırtınası sonucunda karar verilebilir. Kararsız çiftler için bizim dış mekan önerilerimiz şöyledir;

Şehirle özdeşleşmiş mekanlar

Yaşadığınız şehirdeki ünlü yerler fotoğraflarınız için ideal bir adres olabilir. İstanbul için Kız Kulesi başta olmak üzere birçok simgesel noktalar bulunuyor. Her şehirde bu tarz öne çıkan bir yapı, adres vardır. Şehrinizdeki özel adreslerden birini seçebilirsiniz.

Yeşil ve doğal atmosfer

Yemyeşil bir doğada fotoğraflarınızın ne kadar şahane çıkabileceğini biliyor musunuz? Mekana karar veremiyorsanız eğer size yeniden nefes olacak ve her baktığınızda içinizi huzurla dolduracak fotoğraflar için şehrinizin ormanlarında, milli parklarında yeşil alanlarda çekim yapabilirsiniz. Deniz ve yeşilin bir arada olduğu noktalar varsa iki farklı atmosferde çekim yapabilirsiniz.

Kumsal, sahil kenarı

İflah olmaz bir romantikseniz ve her fotoğrafta romantizmi öne çıkarmak istiyorsanız işte size mekan önerisi; kumsallar! Yumuşacık rengi ve dokusuyla kumsalda çıplak ayakla fotoğraflar çekmenin güzelliğini düşünün. Damadın paçalarını kıvırıp, ayakkabılarını eline aldığı; gelinin elinde beyaz bir şemsiyeyle, çiçekle eşiyle birlikte kumsalda yürürken fotoğraf çektirdiğini düşünün. Ne kadar doğal ve romantik, değil mi? Sahil kentinde yaşıyorsanız kumsal sizin için romantik bir alternatif.

Şehirdeki tarihi – kültürel noktalar

Yaşadığınız şehir tarihi ve kültürel anlamda önemli yapılara sahipse eğer ve tarihe meraklı bir çiftseniz fotoğraf çekiminizi buralarda gerçekleştirebilirsiniz. Bazen tedavülden kalkmış öylece terk edilmiş bir trenin önünde veya meczup bir binada konsept fotoğraflar çektirmek çok orijinal sonuçların çıkmasını sağlayabiliyor.

Çiftler için anlamı olan yerler

Mekan seçerken aynı zamanda bir film şeridi hissi yaşamak ve fotoğrafların zeminine evliliğe kadar geldiğiniz süreci, aşkınızı yerleştirmek isterseniz eğer eşinizle tanıştığınız andan itibaren sizin için özel olan mekanlarda düğün çekimi yapabilirsiniz. Bir kafe, restoran, park, bank gibi size ve aşkınıza özel mutluluk dolu bazense şimdilerde gülümseyerek hatırladığınız buruk anılarınızın olduğu yerlerde fotoğraf çekimi gerçekleştirerek nostalji yapabilirsiniz. İleride torunlarınıza fotoroman misali aşkınızı anlatabilirsiniz. Kulağa hoş gelmiyor mu?